FedEx, ABD’ye bir Huawei telefonu göndermeyi reddetti

Amerika’ya bir Huawei telefonu göndermeyi planlıyorsanız, sürpriz olabilirsiniz. PC Magazine’deki yazarlar bir Huawei P30’u İngiltere’den bir ofisten bir ABD’ye göndermeye çalıştılar ve birkaç gün sonra geri gönderildiğine şaşırdılar. Gönderen, telefonu IMEI numarasına göre tanımladığından, kutunun bir Huawei telefonu içerdiği belliydi, ancak paket aslında Londra’dan Indianapolis’e – İngiltere Parselforce’dan ABD ortağı FedEx’e – tüm yol boyunca gönderildi. yasal bir sorun ortaya çıkıncaya kadar sevkiyat İngiltere’ye iade edildi. Ekli bildirime göre, sorun “Huawei ve Çin hükümetiyle ABD hükümeti sorunu” idi.

En önemlisi, referans verilen belirli bir yasa yoktu; Şirket bunun basit olup olmadığını anlamakta zorlanmayacağına karar verdi. Karışıklık karşısında her zaman kapsamlı olan PC Magazine , UPS’e de kontrol etmiş ve bu tür bir gönderiyi kabul etmekten mutluluk duyacağını söyledi. Onlar da, ABD siparişlerinin tamamen yanlış yorumlandığını söyleyen Huawei ile birlikte kontrol ettiler.

FedEx’in nasıl karıştığını görmek kolaydır. Geçtiğimiz birkaç ay, genellikle çelişkili nedenlerden dolayı Huawei’de çakışan kısıtlamalara dair bir telaş gördü. Şirket bir süredir ABD taşıyıcıları tarafından sessizce kara listeye alındı, ancak şimdi açıkça ABD ağlarından ve ABD teknoloji şirketleriyle ortak olmaktan men edildi. Bunların hiçbiri, usulüne uygun şekilde satın alınan telefonun ABD’ye Birleşik Krallık’taki bir ulusal nakliyesini açıkça yasaklamıyor. Ancak şirketler yasaları yürürlüğe koyduklarında sıkça olduğu gibi, FedEx de konuyla ilgili olabildiğince uzak kalmak için şirket politikasını kullanıyor gibi görünüyor.

Bununla ilgili sinir bozucu şey, bunun net bir amacı olmadığıdır. Huawei aleyhindeki icra emirlerinin hiçbiri telefonları ABD’ye göndermeyi zorlaştırmayı amaçlamamıştır. Şirketi destekleyen ABD’li bir taşıyıcı olmadığından, bir ABD ağına Huawei telefonu getirmek zaten zor, bu nedenle bu boşluğu kapatacak bir yönetici emri sorun olmazdı. Ve şimdiye kadar yapılan eylemlerin çoğu için gerekçelendirme ya ağ açıklarından (yani ABD ağlarındaki Huawei hücre kuleleri) ya da teknoloji transferinden (yani, Huawei telefonlarındaki ABD teknolojisi) kaçınılması olmuştur. Fakat bunların hiçbiri burada geçerli değil.

Sonuç olarak, tek bir telefonun sevkiyatını engelleme mantığını takip etmek zordur. ABD’de Huawei telefonlarını satmaya başlamak isteseydiniz, tek tek ünitelerin nakliyesi bunu yapmak için oldukça kötü bir yol olurdu. Perakende olmayan telefonların damlaması, Amerika’nın ağ bütünlüğü için bir tehdit oluşturmuyor ve onları kesmenin gerçek olumsuz sonuçları var. Programlarınızın Avrupa’nın en popüler telefonlarından birinde çalıştığını görmeye çalışan bir Android veya web geliştiricisiyseniz, sadece şansınız kalmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir