2020’de İzlemeniz Gereken Netflix Dizileri

En iyi netflix dizileri 2020 sizin için derledik!

Son zamanlarda hepimizin bildiği gibi Netflix platformu hızla yayılmaya devam ediyor. Instagram storylerimizde facebook duvarlarımızda her yerde gözümüze çarpıyor. Peki Netflix nedir? İçersinde nasıl oluşumlar ve neler bulunuyor en çok zevk alacağımız dizi ve film önerilerini sizler için derleyeceğim. İlk sıraya koyacağım diziyi izlemediyseniz mutlaka izlemeniz gerekiyor. Sonrasında ekleyeceğim filmler kendi düşüncelerim ve film hakkında olacak.

İlk sırada herkesin tahmin ettiği üzere

Kağıt Kılıf

kağıt kutu

Dizimiz İspanya’da geçiyor. İlk başta Merkez Bankası’nı soyan ekibimiz bizi ekranlara bağlayacak. Profesörümüz bizi diziye bağlayan en önemli etken bu adama dikkat edin derim…

Yabancı Şeyler

durgun şeyler

Hawkins kasabasında yaşayan yukarda görmüş olduğunuz ekip izlemediyseniz şiddetle tavsiye edeceğim bir diğer dizi olacak. Milly Baby Brown kendini bu dizi ile dünyaya kanıtlamış ve İnstagram’da 12 Milyon takipçi’ye ulaştı bile.

Cinsel eğitim

2019 yılında ilk sezonu yayınlandığında büyük ses getiren Sex Education bir lisede geçse de, konusu ve bu konuyu işleyişi itibariyle diğer gençlik dizilerinden ayrılıyor. Ergenlik dönemindeki gençlerin cinselliğe bakışlarını ve seks hayatlarını son derece dürüst bir şekilde aktardığı için büyük övgü toplayan dizi, annesi seks terapisti olan 16 yaşındaki Otis’in, arkadaşı Maeve’nin yönlendirmesiyle annesinin işine soyunup okulda sekse dair tavsiyeler vermesini anlatıyor.  Sizede saçma gelebilir ama dizi kendisine bağlıyor bizi. Ön yargı ile yaklaşarak izlediğim dizi’yi 1 günde bitirmiştim.

Dünyanın F **** Sonu

Carles Forsman’ın aynı isimli çizgi romanından uyarlanan The End of F***ing World, Türk’lerin meşhur kara mizahını sevenler için ideal!  Çevreleri tarafından “uyumsuz” olarak görülen 17 yaşındaki James ve Alyssa’nın maceralarını anlatan dizi, 20 dakikalık 8 bölümden oluşan 2 sezona sahip. Şiddet, pedofili ve cinsellik konularında lafını esirgemeyen dizide mizah, sizi en karanlık anlarda vuruyor.

Sen

sen

Belki de soluksuz izlediğim dizilerden bir tanesi daha.. Garip takıntıları olan Joe (Bence Psikopat) karakterinin Beck isimli bir kadına aşık olmasıyla başlayan You, başta romantik bir konuya sahip

miş gibi gözüküyor. Joe’nun gerçek yüzü ortaya çıkınca karışan olaylar, bazen saçmalaşsa bile kendinizi bir sonraki bölümü izlemek isterken buluyorsunuz. Kız arkadaşı için takıntılı halde kıskanç olan karakterimiz kız arkadaşlarının özel eşyalarını da saklıyor.. 🙂

 

 

Atiye 

Atiye dizisi ne zamandır duyurduğu günden beri gündemden düşmüyor. Netflix’de ikinci Türk orijinal yapımı olan Atiye’nin fragmanı yayımlandı. Oyuncu kadrosunda Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi gibi isimlerin yer aldığı Atiye dizisi, Göbeklitepe’deki bir kazı sırasında yapılan keşfin, genç bir ressamın hayatını değiştirip, geçmişine dair sırların peşine düşmesini konu ediyor.

Sherlock “Holmes”

Kitaplarını bile bitirdiğim bu dizi’de sizi içinize çekecek. Filmleri dahi bulunuyor. hepsini tek tek izlemenizi şiddetle öneriyorum, Sherlock Holmes’u. Gizem,suç,dram hertürlü hissiyatını yaşayacağınız bu dizi ve film serisine asla pişman olmayacaksınız.

 

Bölüm Breaking Bad

 

En iyi netflix dizileri 2020 sıraladığım bu yazının sonuna geldik umarım izlerken zevk alırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir